Ota yhteyttä Lomarenkaaseen

Henkilökunta ja toimistot

Asiakaspalvelu 

Email: myynti@lomarengas.fi  |  Puh: 0306 502 502 

Tekstiviestit 044 703 3348 (ei puheluita tai kuvia)

Asiakaspalvelu on auki arkisin 8:30 - 17:00
Lauantaisin 10:00 - 18:00  

Omistaja-asiakaspalvelu 

Email: omistajat@lomarengas.fi  |  Puh: 0800 30105 

Ilmainen numero omistajille ja huoltajille

Omistaja-asiakaspalvelu on auki arkisin 8:30 - 17:00
Lauantaisin 10:00 - 18:00  



Lomarengas Helsinki

Toimiston osoite: Vilhonvuorenkatu 12, Helsinki
Postiosoite: Sörnäisten rantatie 29, 00500 Helsinki

Marika 100x100.jpg

Marika Evans, asiakaspalvelu
marika.evans@lomarengas.fi
0306 502 522

olga 100x100.jpg

Olga Murashova, asiakaspalvelu
olga.murashova@lomarengas.fi
0306 502 519

Angelina 100x100.jpg

Angelina Rämö, asiakaspalvelu
angelina.ramo@lomarengas.fi
0306 502 521

Päivi L 100x100.jpg

Päivi Lahtinen, asiakaspalvelu
paivi.lahtinen@lomarengas.fi
0306 502 502

Mia Kinnunen 100x100.jpg

Mia Kinnunen, myyntipäällikkö
mia.kinnunen@lomarengas.fi
044 733 8610

anon 100 x 100.jpg

Marina Piitulainen, asiakaspalvelu
marina.piitulainen@lomarengas.fi
0306 502 524, 040 556 2759

 

Lomarengas Ruka-Kuusamo

Toimiston osoite: Kitkantie 14-16, 93600 Kuusamo

Mia O 100x100.jpg

Mia Oinas, asiakaspalvelutiimin vetäjä & laatupäällikkö
mia.oinas@lomarengas.fi
0306 502 535

Erja 100x100.jpg

Erja Kuruaho, asiakaspalvelu
erja.kuruaho@lomarengas.fi
0306 502 542

Taina 100x100.jpg

Taina Karkama, asiakaspalvelu
taina.karkama@lomarengas.fi
0306 502 534

 Paula  100x100.jpg

Paula Pellikka, asiakaspalvelu
paula.pellikka@lomarengas.fi
0306 502 536

Marko 100x100.jpg

Marko Säkkinen, hankintajohtaja, Kuusamo
marko.sakkinen@lomarengas.fi
0500 466 173

 

Lomarengas Huolto Levi

Toimiston osoite: Tunturitie 2, 99130 Sirkka

Email: huolto.levi@lomarengas.fi  |  Puh: 030 44 55 000

Asiakaspalvelu on auki arkisin 10:00 - 17:00
Aukioloaikojen ulkopuolella voitte hätätilanteessa soittaa Securitas-päivystykseen numeroon 030 445 5001.

HUOM! Lomarengas Huolto Levi ja sen päivystys palvelee vain sellaisten majoituskohteiden asiakkaita, joilla on Levillä huoltosopimus Lomarengas Huollon kanssa. Voit tarkastaa varaamasi majoituskohteen huoltajan yhteystiedot varausvahvistuksestasi.

anon 100 x 100.jpg

Heli Herrala, aluepäällikkö
heli.herrala@lomarengas.fi

044 760 0166

Mmarko 100x100.jpg

Marko Olkkola, mökkihuolitsija
marko.olkkola@lomarengas.fi
030 445 5000

Riina 100x100.jpg

Riina Saarenpää, asiakaspalvelu
riina.saarenpaa@lomarengas.fi

030 44 55 000

Reija 100x100.jpg

Reija Pohjankukka, asiakaspalvelu
reija.pohjankukka@lomarengas.fi

030 44 55 000

 

Lomarengas Ylläs
(Ylläksen Matkailu Oy)

Toimiston osoite: Sannanrannantie 3, 95970 Äkäslompolo
(Jounin Kaupan 2. krs)

Janne_MV.jpg

Janne-Juhani Haarma, toimitusjohtaja,
Ylläksen Matkailu Oy
janne-juhani.haarma@lomarengas.fi
0400 411 577

Mari 100x100.jpg

Mari Lonnakko
asiakaspalvelu

mari.lonnakko@lomarengas.fi
0306 502 582

leena 100x100.jpg

Leena Tuisku
asiakaspalvelu

leena.tuisku@lomarengas.fi
0306 502 581

anon 100 x 100.jpg

Heidi Nousiainen, asiakaspalvelu
heidi.nousiainen@lomarengas.fi
0306 502 502

 

Muut toimipaikat

Katso yhteystiedot alta

Lomarengas Koli

Toimiston osoite: Ylä-Kolintie 2a,
83960 Koli

Päivi M 100x100.jpg

Päivi Mänty, asiakaspalvelu
paivi.manty@lomarengas.fi
0306 502 518, 044 766 1413 

Lomarengas Vuokatti

Toimiston osoite: Kainuuntie 28,
88600 Sotkamo

Katja 100x100 kopio.jpg

Katja Ronkainen, asiakaspalvelu
katja.ronkainen@lomarengas.fi
0306 502 552

Lomarengas Ukkohalla-Paljakka

Toimiston osoite: Ukkohallantie 20 B 2,
89400 Hyrynsalmi

anon 100 x 100.jpg

Sari Lukinmaa, asiakaspalvelu
sari.lukinmaa@lomarengas.fi
0306 502 525

Lomarengas Tahko

Toimiston osoite: Laitilantie 27 A 7,
73300 Nilsiä

Päivi J 100x100.jpg

Päivi Jenu, asiakaspalautevastaava
paivi.jenu@lomarengas.fi
0306 502 572

Lomarengas Tahko

Toimiston osoite: Laitilantie 27 A 7,
73300 Nilsiä

Juha 100x100.jpg

Juha Purhonen, liiketoimintajohtaja, Tahko
juha.purhonen@lomarengas.fi
040 702 5770

Lomarengas Pyhä

Toimiston osoite: Kultakeronkatu 4, 98530 Pyhätunturi

Linda 100x100.jpg

Linda Finneman, asiakaspalvelu
linda.finneman@lomarengas.fi
0306 502 513

 

 

Taloushallinto ja HR

Email: reskontra@lomarengas.fi  |  Puh: 030 650 2570

Yhteydenotot puhelimitse arkisin 9:00 - 16:00
Huom! Vain maksukyselyt.

Anne 100x100.jpg

Anne Kämärä, talouspäällikkö, Helsinki

anne.kamara@lomarengas.fi
040 900 2011

minna tsti 2.jpg

  
Minna Vieno, reskontra, Helsinki
minna.vieno@lomarengas.fi
0306 502 516 

Svetlana 100x100.jpg

Svetlana Karjalainen, reskontra, Helsinki
svetlana.karjalainen@lomarengas.fi
0306 502 515

kea 100x100.jpg

Kea Kohonen, hallinto- ja HR-koordinaattori, Helsinki
kea.kohonen@lomarengas.fi
040 578 7597

anon 100 x 100.jpg

Annika Seppälä, reskontra, Helsinki
annika.seppala@lomarengas.fi
0306 502 523

 

 

Markkinointi

Katso yhteystiedot alta

Pekka 100x100.jpg

Pekka Huttunen, markkinointipäällikkö, Helsinki
pekka.huttunen@lomarengas.fi
046 851 1912

Saara 2022 100x100.jpg

Saara Rostedt, digimarkkinoinnin asiantuntija, Helsinki
saara.rostedt@lomarengas.fi
044 758 4758


 

 

Lomarengas Oy johto

Katso yhteystiedot alta

 Juha 100x100.jpg

Juha Purhonen, liiketoimintajohtaja, Tahko
juha.purhonen@lomarengas.fi
040 702 5770

Marko 100x100.jpg

Marko Säkkinen, hankintajohtaja, Kuusamo
marko.sakkinen@lomarengas.fi
0500 466 173

Anne 100x100.jpg

Anne Kämärä, talouspäällikkö, Helsinki

anne.kamara@lomarengas.fi
040 900 2011

Pekka 100x100.jpg

Pekka Huttunen, markkinointipäällikkö, Helsinki

pekka.huttunen@lomarengas.fi
046 851 1912

Eva Kohonen 100x100.jpg

Eva Kohonen, toimitusjohtaja, Helsinki

eva.kohonen@lomarengas.fi
040 750 1110

 

Uusien mökkien tarkastukset ja kuvaukset

Katso yhteystiedot  ja vastuualueet alta

anon 100 x 100.jpg

Matti Nieminen, Lappi, Kainuu ja Pohjois-Pohjanmaa
matti.nieminen@lomarengas.fi
040 542 4845

anon 100 x 100.jpg

Sami Hilonen, Etelä-Savo, Kymenlaakso, Etelä-Karjala, Päijät-Häme
sami.hilonen@lomarengas.fi
050 321 0061

anon 100 x 100.jpg

Tuomas Salomaa, Keski-Suomi, Pohjois-Savo, Pohjanmaa, Keski- ja Etelä-Pohjanmaa, Päijät-Häme
tuomas.salomaa@lomarengas.fi
044 704 3972

anon 100 x 100.jpg

Jani Vanhanen, Varsinais-Suomi, Satakunta, Kanta-Häme, Länsi-Uusimaa
jani.vanhanen@lomarengas.fi
050 590 1996

anon 100 x 100.jpg

Jaakko Piirainen, Kymenlaakso, Etelä-Karjala, Itä-Uusimaa, Kainuu
jaakko.piirainen@lomarengas.fi
050 491 3461